Ispanija

Grįžta rudeninė ekstremalių potyrių savaitė pietų Ispanijoje

Spalio 7 – 14d.

susisiekti

apie kelionę

Ispanija tokia didelė ir įvairi, kad per daugiau nei dešimt metų gyvenimo ten, išmokus kalbą, pažinus kultūrą, perėjus skersai ir išilgai daugiau nei 1000km, ji nepaliauja manęs stebinti ir žavėti. Ten yra visko, nuo snieguotų kalnų viršūnių iki karščiausių dykūmų, nuo Viduržemio jūros perpildytų kurortų iki laukinių Atlanto vandenyno balto smėlio paplūdimių. 

Tai viena iš labiausiai turistų lankomų šalių, todėl net ir keliaujant vienam ir ieškant informacijos internete, yra pakankamai sudėtinga rasti autentiškų, masinio turizmo nesugadintų vietų ir patirčių. Per mano Ispanijoje praleistą laiką aš ne karta su liūdesiu stebėjau kaip kažkada niekam nežinoma, unikali vieta netikėtai tampa masinio turizmo traukos centru. Bet Ispanijoje yra visko tiek daug, kad tos vietos niekad nesibaigs. Nors Malagos regionas yra stipriai turistinis, ten yra pilna visiškai laukinių vietų, į kurias retas užsienietis užklysta. Savo organizuojamuose žygiuose aš stengiuosi išlaikyti balansą tarp civilizacijos teikiamų malonumų ir visiškai laukinės gamtos grožio, leidžiant patirti abu.

Spalio 7-14d. Savaitė bus fiziškai sunki, bet su daug poilsio ir malonumų, kultūros ir istorijos pažinimo ir beveik dvasinio pakilėjimo nuo kalnų, saulėlydžio, ypatingai nuostabaus žvaigždėto dangaus ir saulėtekio grožio. Tai bus geras kalnų pradžiamokslis, kopiant į kalnus kuriems specialūs pasiruošimas ir įranga nereikalingi, bet jau yra jaučiamas deguonies trūkumas.

Spalio 7d. aš jus pasitiksiu Malagos oro uoste ir nuvešiu į vilą kalnuose, apsuptą mangų plantacijų (beje kaip tik bus mangų sezonas). Vila bus mūsų stovyklos bazė – ten praleisime didžiąją dalį savaitės naktų, sportuosime, mirksime baseine, ir tt.
Antrą dieną bus chill’as, lengvai pasportuosim, eisime į paplūdimį, apžiūrėsim Nerjos miestelį, ruošimės kitų dviejų dienų iššūkiams.
O trečią dieną jau prasidės rimti dalykai. Kelsimės labai anksti ir važiuosime į Granadą, kur mus pasitiks angliškai kalbanti gidė lydėsianti mus ekskursijos į Alhambros pilį metu. Alhambros pilis tai musulmoniškos architektūros perlas, vienas iš išlikusių pasaulio stebuklų, keturis šimtus metų statytas Al Andaluz kalifų dinastijų. Po tris valandas truksiančios ekskursijos ir pietų, trauksime į Sierra Nevados kalnyną ir kopsime į antrą aukščiausią Iberijos pusiasalio viršūnę – Pico Veleta. Jos aukštis yra 3,394m virš jūros lygio ir jau yra jaučiamas deguonies stygius. Įveikę ją, toliau eisime iki kitos viršūnės, pakeliui stebėdami saulėlydį. Pico Mulhacen ( 3,482m ) papėdę pasieksime jau gerokai sutemus. Kalno papėdėje yra alpinistų namelis, kuriame praleisime naktį.
Likus porai valandų iki saulėtekio, pradėsime kopimą į Pico Mulhacen. Tai yra pati aukščiausia Iberijos pusiasalio viršūnė, bet mūsų kūnai jau bus kažkiek adaptavęsi prie deguonies trūkumo ir kopti bus lengviau. Viršūnėje pasitiksime saulę. Tai vienas iš gražiausių mano matytų reginių – kiekvieną kartą kitoks, bet visada nuostabus. Nusileidus nuo kalno pusryčiai ir apie 15km žygis atgal iki automobilio. Grįžę į vilą griūsim ilsėtis, o jei bus jėgų vakare, galėsim aplankyti Malagos miestą.
Penkta dieną būtinai reikės poilsio. Vėl siūlau paplūdimį ir miesto eksplor’inimą, o šešta diena vėl rimta – važiuosim iki Rio Verde draustinio, kur mus pasitiks profesionalių gidų komanda. Jie mums išdalins specialius hidro kostiumus, šalmus ir praves instruktažą. Užkopsime į kalną ir kalnų upe leisimės žemyn plaukte, šokinėdami nuo slenksčių ir uolų ir krioklių į upės lagūnas. Nušokti nuo visų nėra privaloma. Atsarginis variantas – nusileisti virve.
Septinta diena skirta paplūdimiui. Vakare važiuosime į Malagos centrą, kur mūsų lauks siurprizas kelionės užbaigimui.
Spalio 14d ryte – išvežioiojimas į Malagos oro uostą, ar kitą pasirinktą vietą.
Maksimalus dalyvių skaičius – aštuoni dalyviai.
Visos savaitės metu alkoholis ir kiti svaigalai griežtai netoleruojami.
Savaitės kaina – 1180 eu
Į kainą įskaičiuota:
Apgyvendinimas
Transportas Ispanijoje
Visos ekskursijos ir veiklos
Į kainą neįskaičiuota:
Skrydžiai
Draudimas
Maistas
Dalyvavimas tvirtinimas depozitu 180 eu

susidomėjai?