Ne, aš nesiunčiu jūsų kažkur, tiesiog sakau, kad pats ėjimas yra jei ne pagrindinė, tai tikrai pagalbinė priemonė šitų problemų įveikimui.
Nežinau kodėl, bet aš šitai visada jaučiau instinktyviai. Kiek aš save atsimenu, kilus problemoms ir nerandant išeities, aš visada eidavau arba bėgdavau, kol atsakymas ateidavo pats. Pirmą savo Camino de Santiago aš ėjau labai sunkiu savo gyvenimo etapu ir su kiekviena diena jaučiau kaip skaidrėja mano mintys, atsitraukia skausmas, aiškėja tikrosios problemų priežastys ir sprendimo būdai. Likus keliems šimtams kilometrų, aš jau žinojau ką darysiu, kaip spręsiu ar priimisiu man iškilusius sunkumus. Nekantravau kuo greičiau pradėti su tuo tvarkytis ir tuos likusius kilometrus beveik prabėgau. Dabar, kilus nedidelei problemai, aš jau net žinau, kad už maždaug septynių praeitų ar prabėgtų kilometrų, man pasidarys viskas aišku.
Pradėjęs domėtis šituo fenomenu aš aptikau vaikščiojamają vipassaną – budistinę meditaciją, kurios poveikis ir pats principas yra panašūs. Tai kelių tūkstančių metų senumo vienuolių praktika, kai medituojantysis eina ir koncentruoja visą savo dėmesį į pėdos susisilietimą su žeme. Po tam tikro laiko kūnas eina automatiškai, o pats žmogus jo nebejaučia ir prasideda įvarūs vidiniai procesai.
Ėjimo ar bėgimo terapija tinka ir depresijai ar net potrauminam sindromui gydyti. Apie fizinio aktyvumo poveikį depresijai yra prirašyta daugybė mokslinų veikalų, labai daug informacijos galima rasti tiesiog internete. O jei norite supaprastintos informacijos lietuviškai, patarčiau pasekti feisbuko puslapį Tranzo būsena , ten tikrai nemažai apie tai rašo.
Dėl potrauminio sindromo aš visada pateikiu vieną pavyzdį – daugkartinį pasaulio ultra trail bėgimo čempioną Gediminas Grinius . Jis buvęs karys, po tarnybos Irake kentėjęs nuo potrauminio sindromo. Tai labai neigiamai veikė jo profesinį ir asmeninį gyvenimus, kol išbandęs daugybę gydymo būdų, net jogą ir meditaciją, jis atrodo ilgų distancijų bėgimą ir tai išgelbėjo jo šeimą, o gal net ir jo pačio gyvybę. Apie tai irgi yra nemažai straipsnių internete.
Taigi, jei blogai su galva, ieškai atsakymu ar problemų sprendimų – eik!