high tech shoes - low tech feet

– Ido Portal

Mūsų visuomenė serga lėtiniu kojų nepakankamumu – Ido Portal

Įsivaizduokite, kas būtų jei porą, trejetą metų nenusiimdami nešiotumėte storas gumines pirštines? Ar galėtumėte valdyti savo plaštakas taip pat gerai, kaip dabar? Ar galėtumėte taip pat gerai jausti lytėjimą? Arba pabandykite pavaikščioti kelis metus su kaklo įtvaru. Ar nulaikytumėte po to savo galvą? Greičiausiai, ne. Visos šios funkcijos atrofuotųsi. O kaip su pėdomis? Juk tai – toks sudėtingas mechanizmas. Jose tiek daug nervų galūnių – sensorių, perduodančių informaciją apie paviršių, kurią apdorojęs mūsų kūnas žino, kaip judėti. Nuo jų priklauso didžiosios dalies raumenyno darbas. Pėdoje yra 33 sąnariai! O ką mes su jomis darome? Nuo pat vaikystės nešiojame batus, kurie visiškai demobilizuoja mūsų pėdą. Mums taip reikalingi sensoriai išsijungia, dėl kulno paaukštinimo neteisingai pasiskirsto raumenų darbas, pėdos sąnariai pasidaro nepaslankūs, dėl vidpadžio išlinkimo silpninami raumenys, laikantys pėdos išlinkimą, o batų pado amortizacija, pagal reklamą turinti mus apsaugoti nuo smūgių, verčia mus neteisingai judėti ir dar daugiau – tuos smūgius sugerti savo sąnariais.

Nustokime save žaloti

Įsivaizduokite, jei basomis, jums reikėtų nušokti nuo pusantro metro aukščio pakylos ant betono. Tai padarytumėte sulenktomis kojomis, atsargiai ir iš lėto, instinktyviai sugertumėte smūgį kojų raumenimis.  Jūsų kūnas žino, kad jei šoks netinkamai – tikrai skaudės, todėl šoka būtent taip, kaip reikia. Tačiau, jei jūs šoktumėte ne ant betono, o į baseiną, pripildytą paralono gabalų, nežinodami, kur yra kietas paviršius, šoktumėte ištiestomis kojomis ir tik pajutę dugną, bandytumėte kojomis sugerti smūgį. Maždaug taip veikia ir minkšti batai mums einant ar bėgant. Tai nėra labai blogai, jei žmogus žino, kaip reikia teisingai eiti ar bėgti, bet dauguma nežino. Jei neteisingai bėgsit basi arba su minimalia, pėdų neribojančia avalyne, jums paprasčiausiai skaudės – taip kūnas praneš, kad savo neteisinga technika jam kenkiate. Tuo tarpu įvairūs mus „saugantys“, „patogūs“ batai, mums leidžia neteisingai judėti be skausmo, taip per ilgą laiką save privedant prie traumų. Ir ne tik jų, tai susiję ir su nugaros skausmais, su bloga laikysena, nervų užspaudimu ir t.t.

Tai ką daryti?

Turiu gerų žinių – žmogaus kūnas sugeba atsistatyti net ir po daugybės metų žalojimo.

Pirmiausia, reikia nešioti teisingą avalynę. Svarbiausi yra keli aspektai:

Batas turi būti platus ties kojų pirštais. Nešiojant teisingą avalynę, jūsų koja ties pirštais natūraliai platės, tam turi būti pakankamai vietos.

Jokio paaukštinimo ties kulnu, jokių išlinkimų viduje bato, padas privalo būti lygus.

Padas privalo būti lankstus, jūs turite savo pėda jausti paviršių, ant kurio stovite.

Antra, jūs turite padėti savo kūnui susigrąžinti prarastas funkcijas. Kiek įmanoma daugiau būdami basi ir darydami specialius pratimus pėdoms. Tiesa, galima ir be pratimų, bet užtruks ilgiau.

Shoespiracy

Kviečiu pažiūrėti šį trumpą video, šios situacijos ir jos priežasties geresniam suvokimui. Video nėra nešališkas, jis užsakytas barefoot avalynės gamintojo, bet visi faktai jame yra tikri.

rekomenduoju avalynę

 

Laimei, randasi vis daugiau pėdų nevaržančios avalynės gamintojų

Pasirinkimas auga dienomis. Jau ir dabar galima atrasti nuo keliolikos eurų kainuojančių sportbačių iki rankų darbo, madingų odinių batų, už kelis šimtus eurų. Žemiau pateiksiu kelis variantus su nuorodomis, kad jums lengviau būtų ieškoti. Bet svarbiausia – atminkite, būti basomis nieko nekainuoja!

 

Norėdami užeiti į rekomenduojamos avalynės pardutuvę, paspauskite ant nuotraukos

pasidalinsiu su džiaugsmu 

Paskaitos šia tema

Iš savo patirties ir kelių metų trukmės tyrimo, turiu sukaupęs nemažai informacijos šia tema ir mielai ja pasidalinsiu. Kreipkis, jei tau ir tave supantiems žmonėms tai įdomu.